Pytania i odpowiedzi

Tutaj zamieściłem najważniejsze pytania jakie dotarły do mnie w trakcie prac nad serwisiem. Myślę, że na nie warto odpowiedzieć. Jeśli i Ty masz jakieś pytanie, to nie wahaj się je zadać, możesz na forum.

Nie rozumiem po co to wszystko. Jak chcę to piję, jak nie chcę to nie piję i sprawa jasna. Po co do takich rzeczy jak nie picie alkoholu potrzeba jeszcze strony?

Żyjemy w społeczeństwie polskim, z daleko zakorzenionymi tradycjami alkoholowymi. Do tego w dzisiejszych czasach dochodzą takie aspekty jak nachalne reklamy napojów alkoholowych, do tego jest większa presja (zwłaszcza wśród młodych ludzi) na to, aby się nie ,,wyłamywać'' i nie wydziwiać. To wszystko sprawia, że wbrew pozorom nie picie alkoholu nie jest dziś takie proste jak się by mogło komuś (zwłaszcza pijącemu) wydawać.

Skoro byli alkoholicy są abstynentami wtórnymi według tej strony, to dlaczego owa strona nie działa pod skrzydłami stron poświęconych tym problemom? Jest ich przecież sporo.

Celem tego serwisu nie jest walka z skutkami takich problemów, ale uświadomienie, że będąc abstynentem, automatycznie eliminuje się przyczyny tych problemów.

Do jakiej grupy wiekowej kierujecie ten serwis?

Serwis jest skierowany głównie do ludzi młodych, pomiędzy 12 a 25 rokiem życia. Nie gardzimy oczywiście ludźmi starszymi, jednak to na młodych należy się koncentrować, bo to oni stają w życiu przed dylematem pić, czy nie pić. Dlaczego od 12 lat? Ja osobiście uważam, że jeszcze w tym wieku nie zaczyna się pić (a przynajmniej bardzo mało jest 12-latków, którzy już mieli kontakt z alkoholem) i najlepiej do tego przedziału wiekowego jeszcze uderzać, aby oni mieli szansę wyrobić sobie opinię na temat picia alkoholu.

Wielu młodych ludzi decyduje się na picie alkoholu za młodu także dla szpanu, myślę, że ten serwis winien także pokazywać, że tutaj zdecydowanie nie ma czym szpanować.

Komentarze do artykułu

Chrzanów